O FIRMIE

Znany producent

ZPU JOŃCA Sp. z o.o. w Międzyrzeczu jest szeroko znanym na polskim rynku producentem rur preizolowanych. Oferta firmy obejmuje projektowanie, produkcję, dostawę i serwis preizolowanych rur i kształtek systemu ZPU Międzyrzecz dla systemów ciepłowniczych, ciepłej wody użytkowej, pary oraz rurociągów technologicznych dla przemysłu w zakresie średnic DN 20 – 1200.

Preizolowane rury i kształtki systemu ZPU Międzyrzecz stanowią konstrukcję zespoloną składającą się ze stalowej rury przewodowej, umieszczonej centrycznie w rurze osłonowej z twardego polietylenu, wysokiej gęstości (PEHD) i izolacji cieplnej ze sztywnej pianki poliuretanowej (PUR) wypełniającej przestrzeń między rurami.

Potwierdzona jakość

Zakład posiada CERTYFIKAT SYSTEMÓW JAKOŚCI I ZARZĄDZANIA ŚRODOWISKOWEGO NR JS -96/8/2018 z terminem ważności do 14.09.2021r, przyznany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, który jest kontynuacją Certyfikatu ISO 9002 zdobytego w 1996 roku.
Wyroby preizolowane zakładu spełniają wymagania polskich norm PN-EN 253, PN-EN 448, PN-EN 488, PN-EN 489 oraz krajowych ocen technicznych ITB-KOT-2018/0445 wydanie 2,  ITB-KOT-2018/0446 wydanie 1, wydanych przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.
Produkcja prowadzona jest we własnych halach produkcyjnych firmy
w Międzyrzeczu w województwie lubuskim.
Kilkunastoletni staż pracy, nabyte doświadczenie pracowników, stosowane procedury zarządzania jakością
oraz posiadany potencjał produkcyjny są gwarancją oferowania wyrobów preizolowanych najwyższej jakości.

Szybka reakcja

Na uwagę zasługuje fakt, że zakład realizuje dostawy w krótkich terminach
i kompleksowo co pozwala na sprawne i szybkie budowanie rurociągów ciepłowniczych. Jednocześnie firma reaguje natychmiast na wszelkie dodatkowe zamówienia wynikłe w trakcie budowy rurociągów. Realizowane są również wszelkie zamówienia nietypowe – nie objęte katalogiem wyrobów.

Atestowane materiały

W rurach preizolowanych produkowanych przez ZPU JOŃCA Sp. z o.o. jako rury przewodowe stosowane są atestowane stalowe rury z gatunku P235GH ze szwem zgodnie z PN-EN 10217-2 lub PN-EN 10217-5 lub bez szwu P235GH zgodnie z PN-EN 10216-2.
W  przypadku  zastosowania rur do przesyłu wody użytkowej – stosowane
są stalowe rury ocynkowane z gatunku stali P235GH.
Wszystkie rury użyte do produkcji posiadają atesty hutnicze na zgodność parametrów z wymaganiami norm.
W cyklu technologicznym – przygotowawczym do preizolacji, rury stalowe
są oczyszczone przez śrutowanie co znacznie zwiększa przyczepność pianki poliuretanowej do rury stalowej. Izolacją cieplną jest sztywna pianka poliuretanowa (PUR) spełniająca wymagania normy PN-EN 253.

Jako płaszcz osłonowy w zależności od potrzeb stosowane są rury z twardego polietylenu PEHD, zgodnie z normą PN-EN 253, rury z blachy ocynkowanej w/g PN-EN 10346:2015-09 spiralnie zwijanej typ SPIRO, rury z blachy aluminiowej wykonanej wg PN-EN 485-1:2016-10. Rury polietylenowe dla polepszenia przyczepności pianki poliuretanowej PUR do płaszcza osłonowego
są aktywowane metodą elektrokoronowania. Dostawcami materiałów
i surowców przeznaczonych do produkcji wyrobów preizolowanych
są renomowane firmy krajowe i zagraniczne gwarantujące najwyższą jakość.

Dział eksportu

Sprzedaż Eksportowa w ZPU JOŃCA Sp. z o.o., w szerszej skali, zapoczątkowana została w 2005 roku.
Podpisanie umowy dystrybucyjnej z kontrahentem, posiadającym swoje oddziały w wielu krajach Europy, ukierunkowało nasze główne kanały sprzedaży eksportowej w Szwajcarii, Finlandii, Czechach, Niemczech i Francji.
Równie znaczącym elementem było podjęcie współpracy z holenderskim dystrybutorem rur grzewczych obsługującym rynek szklarni, jak i prężnie rozwijająca się firmą z Włoch, obsługująca największych odbiorców wyrobów ciepłowniczych w tamtym rejonie.
Równolegle ze sprzedażą na rynki zachodnioeuropejskie, sprzedajemy również poza wschodnią granicę Polski, głównymi odbiorcami są Rosja, Litwa i Mołdawia.
Wyroby ZPU JOŃCA Sp. z o.o. dotarły już do wielu miejsc na świecie: znajdują się m.in. na mediolańskim lotnisku, w Meksyku, w Turcji, w Kanadzie oraz służą jako instalacja chłodząca na stacji wystrzeliwania rakiet kosmicznych Arianne we Francuskiej Gujanie.

Laureat wielu nagród i odnaczeń

Od kilku lat ZPU JOŃCA Sp. z o.o. plasuje się wysoko w rankingu Diamentów Forbesa wśród przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w woj. lubuskim i kraju.
Zakład otrzymał w minionych latach Certyfikat EUROHEAT&POWER, IQ NET dla wyrobów preizolowanych, również nagrody takie jak SKRZYDŁA BIZNESU oraz GAZELĘ BIZNESU, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

Spojrzenie w przyszłość

Dbając o produkcję wysokiej jakości oraz o sprawne i kompleksowe realizowanie dostaw zakład w obecnej chwili prowadzi kilka dużych projektów inwestycyjnych mających na celu zwiększenie oferty i możliwości produkcyjnych.
ZPU JOŃCA Sp. z o.o. zaprasza do kontaktów handlowych, kierowania zamówień i zapytań ofertowych
na adres podany na stronie KONTAKT.